Kurzy

Úterý – začátečníci a mírně pokročilí

Časový rozvrh kurzů:

  • 18.00 – 20:00 s přestávkou a dotančením

Podzimní kurzy figurálního tanga pro začátečníky a pokročilé probíhají od 6.9. 2016 v Plzni v tanečním sále nad restaurací Masala Ghar na adrese Náměstí republiky 21.

Lekce má 90 minut + 30 minut praktika.

Organizace úterních lekcí: Václav Bejvl  602 971 685

 

Pravidelné víkendové workshopy v Chebu:

Časový rozvrh workshopu:

  • 17.00-20.00 s přestávkou a dotančením

Workshopy vede Hanka a Martin.

Bližší informace na: https://www.facebook.com/events/297253057317043/

Organizace workshopů: Balanc – centrum jógy a tance

Co s sebou na lekce?

  • Boty s hladkou podrážkou na nízkém podpatku nebo bez podpatku (ze začátku je třeba mít pro lepší stabilitu co největší kontakt s parketem). Ideálně boty na přezutí. Lépe se nám tančí na čistém parketě.
  • Pohodlné neformální oblečení, ve kterém se Vám bude dobře a pohodlně hýbat. Pánové chodí oblečeni od džín až po společenské kalhoty a košili. Dámy oblékají džíny, společenské kalhoty i šaty a sukně.

Kurzy pro začátečníky – figurální tango

Začneme se tango učit od úplných základů – jak se vnímat v páru, jak spolu chodit tak, abychom se cítili příjemně. Zjistíme, že k improvizaci vlastně potřebujeme jen pár jednoduchých pravidel, podíváme se na práci s rytmem a na stabilitu, naučíme se základní tangové variace jako např.: základní krok, ocho vpřed a vzad nebo barrida. Cílem je abychom se během několika lekcí naučili dost na to, abychom si mohli zatančit na čtvrteční milonze.

Kurzy pro začátečníky – intuitivní tango

Kurzy intuitivního tanga jsou určeny pro milovníky tanečního souznění a intuitivního pohybu, pro které je počítání kroků a detailní ladění figur nepřirozeným způsobem učení. V jednotlivých lekcích vás povedeme k tomu, abyste si objevili sami přirozeně jednotlivé krokové variace. Vycházíme z představy, že tango vzniklo v Argentině jako přirozený živel a proto budeme následovat naši spontánnost, abychom si jednotlivé figury objevili v procesu otevřeného hraní. Důraz bude kladen na stabilitu, kontakt a hluboké nalazení na partnera. Součástí kurzu budou i jednoduché improvizační hry a krátké reflexe.

Kurzy pro mírně pokročilé

Budeme stavět na znalostech a variacích získaných v kurzu pro začátečníky. Podíváme se na variace, které nám umožní lépe se orientovat a pohybovat na parketě, jsou již náročnější na stabilitu nebo na rytmiku a které nám umožní si vzájemně více hrát. S rytmem se lépe sžijeme i díky rychlejší a hravější sestřičce tanga – milonze. Jejím základem je právě kombinace jednoduchých kroků, které „kreslí“ na parketě rytmus milongy. A samozřejmě ty kroky nemusí být až tak jednoduché.:-)

Podíváme se na různé způsoby jak spojovat variace za sebe a jak při tom všem zůstat v kontaktu, vnímat partnerku nebo partnera a zažít souznění i v těchto složitějších variacích. A zatančíme si enrosque, sacady na různé způsoby, ocho caminado nebo boleo.

Kurzy pro pokročilé

Budeme především rozšiřovat náš rejstřík tangových variací a přitom zlepšovat náš cit pro rovnováhu jak naši tak našeho partnera a partnerky. Opět se podíváme na to jak nám rytmus hudby může pomoci, vést nás do zajímavých variací a vytvořit dramatičtější prožitek z tanga. Náš rejstřík figur rozšíříme např. na kombinaci gira a sacady, dvojité sacady, enroscado nebo grua. A zatančíme si kreolský valčík – tedy „tango argentino na tři“.:-)