Milongy

Od září 2019 pořádáme Milongy každý čtvrtek od 20:00 do 23:00 v kavárně StoryCafe, Riegrova 18, Plzeň.

Milonga – tančírna argentinského tanga

Milonga je jméno tangu příbuzného tance a také taneční události, na které se tančí Argentinské Tango, Milonga a Kreolský Valčík.

Hudba na milonze je strukturovaná na Tandy a Cortiny. Tanda je spojení 3-4 písní obvykle jednoho autora a stylu. Tandy jsou oddělené Cortinami, což je krátká hudební přestávka, během které se netančí a je možnost vystřídat partnera, popovídat si mezi tandami, nebo si jít odpočinout.

Kromě klasického Argentinského tanga hrajeme obvykle i několik tand alternativní moderní hudby.

Proč přijít na milongu?

Milonga je nejenom společenská událost a tangu příbuzný tanec, ale také komunita lidí, kteří milují tango a chtějí jej sdílet s ostatními. Přijďte se seznámit s tangem a lidmi, kteří ho v Plzni tančí. Na milonze si nejen zatančíte, ale také můžete na chvíli zapomenout na všední starosti a uvolnit se v příjemné společnosti. A možná, že s tím správným tanečním partnerem, prožijete propojení a souznění, díky kterému zapomenete i kde a kdo jste.

Můžu se přijít podívat, i když tango (zatím) netančím?

Jistě.:-) Velice rádi Vás na milonze přivítáme. Uvidíte, jak tango vypadá naživo, budeme mít čas si o tangu popovídat a pokud budete mít zájem a situace to dovolí, můžete se i něco málo z tanga naučit.

Bližší info k milonze:

Aleš Petránek   +420 737 075 428

Aktuality: Facebook skupina Argentinské tango Plzeň